Knížka je již vyprodána.

ŽLUTÁ POHÁDKA

Žluté sluníčko rozzářilo celý kraj.

Líbezná holčička s velkou žlutou mašlí se rozběhla po voňavé trávě. Všude žlutě svítily třpytivé korálky rosy a voněly žluté pampelišky.

Holčička Vlastička objevila žlutou houpačku. Začala se houpat s větrem o závod.

A najednou, co to vidí? V trávě si důležitě vykračuje velká husa a za ní se batolí žlutá housátka. Vlastička si chtěla jedno housátko pohladit, ale nepovedlo se jí to. Husa natáhla dlouhý krk a začala hrozivě syčet. Vlastička se polekala a začala plakat. A najednou, bum! Huse na rozzlobený zobák spadl velký žlutý míč. Za ním běžel zachránce. Kluk s odřenou bradou a žlutým tričkem. Jirka. Odehnal husu a utěšil Vlastičku. Nabídl ji velký žlutý bonbón a pohoupal ji na houpačce.

Vlastička se posadila do trávy a upletla sobě a Jirkovi věneček ze žlutých pampelišek. Když si věneček oba dali na hlavu, připadali si jako princ a princezna. Velký keř byl jejich hrad. Ptáčkové jim zpívali nad hlavou a celý svět voněl a voněl.

Děti si připadaly jako v pohádce.

Potom se vzaly za ruce a jen tak šli spolu žlutým prozářeným světem s rozesmátou pusou od ucha k uchu.

Žluté sluníčko jim teple svítilo na cestu a moudře pokyvovalo hlavou. Celý svět byl zářivě žlutý, radostný a šťastný. Voněl láskou, něhou a dobrotou.